home FOXLEGAL     >     Strona główna     >     Blog

Blog

Kancelaria Prawno-Windykacyjna
pełnomocnik w trakcie pobytu za granicąPełnomocnik na czas wyjazdu za granicę - nowa usługa w FOXLEGAL
Data dodania: 2018-05-03

Bardzo duża ilość osób wyjeżdża obecnie w celach zarobkowych za granicę. Osoby te zapominają jednak o zabezpieczeniu swoich interesów w kraju, skupiając się jedynie na znalezieniu miejsca pracy i zorganizowaniu pobytu za granicą. W Polsce pozostaje ich majątek, bardzo często toczą się też postępowania przed organami administracji publicznej lub sądami. Niejednokrotnie wyjazd za granicę w celach zarobkowych podyktowany jest posiadaniem przeterminowanych zadłużeń i zagrożeniem egzekucją komorniczą.

Wyjeżdżając za granicę na dłuższy czas, warto udzielić komuś pełnomocnictwa do załatwienia za nas pewnych formalności, zwłaszcza w sytuacji, gdy nagły powrót z kraju nie będzie możliwy lub będzie wiązał się z wysokimi kosztami.

Nawet jeżeli nie przewidujemy żadnych formalności do załatwienia w trakcie nieobecności w kraju wskazane jest udzielenie pełnomocnictwa ogólnego chociażby komuś z najbliższej rodziny (musi to być osoba, której można zaufać), zapeni to Państwu komfort w sytuacji, gdy konieczne będzie jednak rozwiązanie jakiejś pilnej sprawy w urzędzie.

Natomiast osoby posiadające wymagalne zadłużenie powinny rozważyć ustanowienie zawodowego pełnomocnika procesowego (radcę prawnego luba adwokata). To na wypadek zainicjowania przez wierzyciela postępowania sądowego w trakcie Państwa nieobceności.

Ponadto wskazane jest udzielenie pełnomocnictwa pocztowego, tak umocowany pełnomocnik będzie mógł odebrać każdą kierowaną do Państwa korespondencję, także sądową. Podejmowanie korespondencji umożliwi pełnomocnikowi podjęcie właściwych działań w celu uchronienia Państwa przed negatywnymi konsekwencjami fikcji doręczenia.

Bez względu na rodzaj i zakres udzielonego pełnomocnictwa należy uzgodnić z pełnomocnikiem dogodną formę kontaktu, a także zapewnić ewentualny dostęp do dokumentów dotyczących sprawy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów wprowadziliśmy w FOXLEGAL możliwość udzielenia nam pełnomocnictwa na czas wyjazdu za granicę (zakres i rodzaj pełnomocnictwa jest każdorazowo uzgadniany z Klientem).« Wróć
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ofertę specjalną. Sprawdź jak możesz z niej skorzystać.

więcej
Dlaczego
Warto
nagrożnika grafika 1 nagrożnika grafika 2 nagrożnika grafika 3 nagrożnika grafika 4 nagrożnika grafika 5 nagrożnika grafika 6
Dzięki nam zaoszczędzisz pieniądze i czas
Jesteśmy do Twojej dyspozycji 24h/dobę
Windykacja to nasza specjalność
Działamy sprawnie, szybko i efektywnie
Gwarantujemy maksymalną skuteczność
Posiadamy rekomendacje od zadowolonych Klientów
Strefa
dłużnika

linia

Dłużniku pomożemy Ci wyjść ze spirali zadłużenia. Poprowadzimy w Twoim imieniu negocjacje z wierzycielem w celu ustalenia dogodnych warunków spłaty. Ochronimy Twój majątek przed egzekucją.zobacz więcej
Strefa
Wierzyciela

linia

Wierzycielu udzielimy Ci wsparcia w dochodzeniu wierzytelności na drodze polubownej i przymusowej. Wyegzekwujemy w Twoim imieniu dług. Będziemy Cię reprezentować w postępowaniu sądowym.zobacz więcej